ساعات کاری

همه روزه از 8 صبح تا ساعت 18

نگاهی مختصر به ساعت Yacht Master II

دسته‌بندی مقالات

تهران، بازار 15 خرداد

info@enzogallery.com

021-65152243

همه روزه از 8 صبح تا ساعت 18

نگاهی مختصر به ساعت Yacht Master II
772
مهر 4, 1398
تیم تمساح

ساعت Yacht Master II رولکس ویژه نیازهای دریانوردان طراحی و ساخته شده است. این کورنوگراف نخستین ساعتی محسوب میشود که به برنامه شمارش معکوس مجهز است وهمچنین یک حافظه مکانیکی دارد. این ساعت رولکس برای لحظات آغازین مسابقه میتواند به قایقرانان کمک زیادی بکند. ساعت های رولکس Yacht Master و نیز Yacht Master II با روح قایقرانان و دریانوردان عجین است و درواقع برند رولکس را از دهه 50 با قایقرانی پیوند داده است. با اینکه نمونه اول این ساعت عملکرد و استایل را باهم ترکیب کرده بود ولی در یاخ مستر دو کورنوگراف یک ابزار ویژه و کابردی به ملوانان هدیه کرده است.

فولاد ضد زنگ 904L

در ساخت قاب این ساعت رولکس از فولاد ضد زنگ 904L استفاده شده است؛فولادی که در تکنولوژی های بالا از جمله صنایع هوایی و شیمیایی مورد استفاده قرار میگیرد که نیاز به بالاترین حد مقاومت در برابر زنگ زدن و خوردگی فلز احساس میشود. این آلیاژ قوی بی نهایت مقاوم ولی قابل تمیز شدن است و حتی در سخت ترین ظرایط محیطی نیز زیبایی خود را حفظ میکند.

 

برای خریدساعت رولکس یاخ مستر 2 کلیلک کنید.

 

صفحه سفید ساعت (Dial White)

 

ساعت رولکس یاخ مستر 2 صفحه ای سفید رنگ دارد و عقربه های جدید از نظر زیبایی شناسی جلوه ای خاص به این ساعت داده اندو از مدل های حرفه ای رولکس محسوب میشوند. بر روی این صفحه ساعت یک نمایشگر مثلثی ساعت در ساعت 12 و نیز یک نشانگر مستطیلی در ساعت 6 دیده میشود تا خواندن آن آسانتر شود. یک صفحه درخشان بر روی عقربه ساعت شمار وجود دارد تا از دقیقه شمار به خوبی متمایز شود. نحوه عملکرد شمارش معکوس این ساعت هم میتواند برای یک تا ده دقیقه برنامه ریزی شود. از آنجا که این برنامه توسط مکانیسم  ساعت ذخیره و سیو میشود، حتی اگر ساعت ریست شود باز هم قایقران تنظیماتی که درنظر گرفته است را خواهد داشت.

دستبند صدفی (The Oyster bracelet)

دستبند صدفی این مدل ساعت رولکس درست مثل کیمیاگری است و از لحاظ زیبایی شناسی و تکنولوژی هم ترکیبی از شکل و عملکرد مناسب را دارد چرا که طوری طراحی شده است که هم قوی و محکم و هم راحت باشد. همچنین این بند ساعت به یک قلاب تاشو Oystertock مجهز است که از باز شدن ناگهانی و اتفاقی بند ساعت و گم شدن آن جلوگیری میکند. همچنین این بند ساعت کاملا راحت است و در انحصار رولکس قرار دارد. این سیستم هوشمندانه همچنین به کاربر اجازه میدهد تا طول دستبند را حدود 5 میلی متر افزایش دهد تا برای دست وی راحت تر باشد.

اگر به مدل های دیگر برند رولکس علاقمند هستید مطلب مدل های ساعت رولکس را نیز مطالعه کنید .

موتور 4161 (Movement 4161)

یاخت مستر دو به کالیبر 4161 مجهز است؛ یک موتور کورنوگراف اتوماتیک که به طور کامل توسط رولکس ساخته و توسعه  یافته است. معماری، کیفیت ساخت و بخش های ابتکاری این ساعت، آن را کاملا دقیق و قابل اعتماد میسازد. این وفور تکنولوژی رولکس در نتیجه بیش از 35 هزار ساعت توسعه طرح از جمله یک عملکرد ثبت شده و نیز شامل 360 جزء است. برخی از این اجزا با UV-LIGA یک تکنولوژی میکرو است که تماما در کمپانی رولکس ساخته شده است. این تکنولوژی در ساخت قطعات و محصولاتی که بسیار کوچک و ریز هستند و یا به دلیل شکل هندسی پیچیده قابل ساخت با روش های سنتی نیستند.

زه RING COMMAND

وقتی رولکس به دنبال بازتعریف عملکرد و هدف زه های ساعت باشد به یک تکامل واقعی دست پیدا میکند. در حالت کلی یک زه جدا از مکانیسم داخلی ساعت و به طور مستقل کار میکند. با این حال زه RING COMMAND در این ساعت ویژه قایقرانی در اتصال با مکانیسم داخلی ساعت کار میکند. درواقع به عنوان یک جزء مکانیکی که به موتور متصل شده است زه نقش اصلی را در برنامه شمارش معکوس ایفا میکند تا در زمان های استارت و شروع مسابقات قایقرانی به ورزشکاران این رشته کمک کند. هرچند این ساعت و زه آن از نظر ساختار کمی پیچیده هستند ولی از نظر عملکرد کاملا ساده هستند.

تصاویری از یاخ مستر2 :

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط: