ساعات کاری

همه روزه از 8 صبح تا ساعت 18

تاریخچه ساعت تیسوت

دسته‌بندی مقالات

تهران، بازار 15 خرداد

info@enzogallery.com

021-65152243

همه روزه از 8 صبح تا ساعت 18

تاریخچه ساعت تیسوت
591
آذر 24, 1399
تیم تمساح

برند تیسو که در زبان فارسی با عنوان تیسوت شناخته می شود، یک برند سوئیسی است که بیش از یک قرن سابقه فعالیت دارد. تاریخچه ساعت تیسوت از ابتدای شکل گیری تا عصر حاضر، مسئله ای است که تصمیم گرفته ایم در این مقاله به بررسی آن بپردازیم.

قطعا آشنایی با تاریخچه شکل گیری برندهای معتبر و جهانی در صنعت ساعت سازی شما را ترغیب به خرید مدل هایی با اصالت بیشتر می کند. تاریخچه تیسوت را پس از بررسی ده ها منبع معتبر در این زمینه به صورت ذیل ارائه می کنیم.

شکل گیری برند تیسوت

زمان دقیق شکل گیری برند تیسوت به سال 1853 میلادی باز می گردد. اگر بخواهیم مکان دقیق فعالیت این کمپانی را نیز نام ببریم، باید به قلب کوه های ژواری سوئیس اشاره کنیم که منطقه ای با نام لو لوکل را در خود جای داده است. Lo locle زادگاه پدر و پسری به نام های چارلز فیلیسین تیسوت و امیل است که همچنان نیز به همین عنوان خوانده می شود.

فیلیسن یکی از طلاسازهای معروف منطقه لو لوکل و پسرش نیز یک ساعت ساز معمولی در همین منطقه بود. آن ها در اوایل نیمه دوم قرن نوزدهم مبادرت به تاسیس کارگاه کوچکی در این منطقه کردند و صنعت طلاسازی و ساعت سازی را در هم آمیختند. این خلاقیت منجر به تاسیس شرکت تیسوت گردید و در همان ابتدای کار علامت + که نماد پرچم سوییس است را برای معرفی کیفیت و اصالت برند خود انتخاب کردند.

جهانی شدن تیسوت

برند تیسوت از همان ابتدای کار با هدف قرار دادن بازارهای جهانی وارد عرصه رقابت شد. پس از سوییس مهم ترین کشوری که استقبال مناسبی از محصولات تیسوت به عمل آورد روسیه بود. ازدواج نوه فیلیسین و پسر امیل با یک دختر روسی باعث گردید شرایط مناسبی برای تبلیغ و گسترش این برند در منطقه سزارها نیز فراهم گردد.

فرزند امیل مدیریت شعبه ای از شعبات برند تیسوت را در روسیه برعهده گرفت و توانست به خوبی این برند ارزشمند را به بخش کثیری از مردم روسیه معرفی کند. در آن زمان روسیه با عنوان جماهیر شوروی شناخته می شد و شامل بخش وسیعی از جهان می گردید.

از سال 1858 تا سال 1917 که جماهیر شوروی به کشورهای مستقلی تقسیم نشده بود، این منطقه به عنوان بزرگترین بازار فروش ساعت تیسوت در جهان شناخته می شود. امروزه ساعت تیسوت در بیش از 160 کشور جهان عرضه می شود.

تیسوت بعد از انقلاب صنعتی نسل دوم

انقلاب صنعتی در دوره های مختلفی از تاریخ روی داده است. انقلاب صنعتی دوره دوم که از اواسط قرن نوزدهم آغاز گردید و تا جنگ جهانی دوم ادامه داشت به انقلاب در فناوری و استفاده از ماشین آلات صنعتی معروف شده است.

پیشرفت در فناوری و ماشین آلات نوین در صنعت ساعت سازی نیز بی تاثیر نبود. شرکت تیسوت نیز هر چند در ابتدا تحت تاثیرات نامطلوب این انقلاب قرار گرفت، اما بعدها از این انقلاب جهانی و فناوری های رو به رشد، به خوبی استقبال کرد.

این شرکت به لطف انقلاب صنعتی نسل اول به تولید موتورهای مکانیکی برای تولید ساعت پرداخته بود، اما مهم ترین تحولات صورت گرفته در شرکت تیسوت که برگرفته از انقلاب صنعتی است به تولید موتورهای الکتریکی باز می گردد. این شرکت توانست در تولید ساعت هایی با موتورهای الکتریکی به تولید انبوه برسد و در سالیان بعد نیز این موتورها را بر روی ساعت های مچی بکار گرفت.

تولید اولین ساعت مچی در شرکت تیسوت

شرکت تیسوت در قرن نوزدهم تمام فعالیت خود را در عرصه تولید ساعت های جیبی و آویز بکار برد، اما در میانه دو جنگ جهانی اول و دوم و درست زمانی که بسیاری از شرکت های صنعتی با رکود بی سابقه ای در تولید همراه بودند، اولین ساعت مچی مردانه خود را وارد بازار نمود و سپس سعی کرد با توجه به اصل سنت گرایی در این شرکت به تولید ساعت مچی زنانه بپردازد.

در دو دهه اول از قرن بیستم به تولید ساعت مچی زنانه پرداخت و ساعت های بسیار شیک و زیبای این برند مورد توجه بسیاری از زنان در جامعه اروپا قرار گرفت، اما استفاده سارا برنارد از ساعت مچی های تیسوت باعث شد محبوبیت آن به شدت افزایش یابد و بسیاری از زنان در اروپا به سمت خرید ساعت هایی از این برند معطوف شوند. تا پیش از این، سارا برنارد با خرید ساعت های آویز تیسوت، توجه خود به این برند را نشان داده بود.

تولید ساعت های ضد مغناطیسی تیسوت

یکی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب صنعتی ایجاد میدان های مغناطیسی بود که با ایجاد مشکل در کارکرد ساعت هایی با موتورهای مکانیکی همراه شد. در آن زمان ساعت های مکانیکی نوع رایج ساعت های مچی، آویز و جیبی بود و میدان های مغناطیسی با تاثیر بر کارکرد موتورها و عقربه ها از ارائه دقیق زمان به کاربران جلوگیری می کردند. این امر به یکی از مهم ترین معضلات موجود برای شرکت های ساعت سازی در سوئیس مبدل شده بود.

شرکت تیسوت که تا آن زمان با تمامی مسائل موجود به خوبی برخورد کرده بود نمی توانست این مشکل را بپذیرد، به همین علت سعی کرد انواع ساعت های ضد مغناطیسی را تولید کرده و روانه بازار سازد. فرمول های مربوط به تولید ساعت های ضدمغناطیسی در حوصله این نوشتار نمی گنجد، اما باید بگوییم که تولید آن ها یکی از مهم ترین علل افزایش محبوبیت این برند در سطح جهان بوده است.

ادغام تیسوت و امگا

بعد از تولید ساعت های ضد مغناطیسی تیسوت در سالیان 1920 به بعد، شرکت امگا از این برند درخواست کرد تا اتحادیه ساعت سازی سوئیس را راه اندازی کنند. امگا نیز در آن زمان به عنوان یکی از برترین شرکت های ساعت سازی در سطح جهان شناخته می شد و تا کنون نیز توانسته است این محبوبیت را حفظ کند.

ادغام دو شرکت تیسوت و امگا منجر به تاسیس اولین اتحادیه ساعت سازی در سوییس گردید و به شدت در افزایش روند توسعه دو شرکت امگا و تیسوت موثر بود. شعار تیسوت و امگا برای راه اندازی این اتحادیه این بود که

  • اتحاد ایجاد قدرت می کند!

تیسوت بعد از پیوستن به اولین اتحادیه ساعت سازی سوئیس، روش خلاقانه خود برای معرفی برند TISSOT را بکار گرفت. این شرکت که در سال 1933 توسط پاول تیسوت مدیریت می شد مبادرت به خلق کاتالوگ های رایگان برای معرفی ساعت تیسوت، شناسایی بازار هدف، بازاریابی و همچنین ارائه یک سال ضمانت حتی در صورت وقوع سوانح به مشتریان نمود. این خلاقیت نقطه عطفی در معرفی گسترده برند تیسوت است.

تولید ساعت برای موقعیت های مختلف

تولید ساعت تیسوت برای موقعیت های مختلف نیز در همین دوره آغاز شد. تا پیش از این انواع ساعت تیسوت به ساعت های زنانه و مردانه تقسیم می شدند و عناوینی همانند ساعت های حرفه ای، رسمی، مجلسی، اسپورت و … در این کمپانی مورد توجه قرار نگرفته بود.

شعار کمپانی تیسوت این گونه بود که به عنوان مثال یک زن متاهل باید حداقل سه نوع ساعت داشته باشد. این ساعت ها را به صورت ذیل معرفی می کرد:

  • او برای سرکار و موقعیت های شغلی باید یک ساعت با بند چرمی و محکم داشته باشد که با جلوه ای رسمی، تناسب ظاهر و ماهیت شغلی را حفظ کند.
  • یک زن برای شرکت در مهمانی ها و مجالس دوستانه باید یک نوع ساعت ظریف با حداکثر ظرافت های موجود را داشته باشد. اگر این ساعت ها به رنگ طلایی یا نقره ای باشند بهتر است.
  • یک زن باید برای ساعات ورزش یا پیاده روی یا زمانی که به فعالیت هایی غیر از کار و مهمانی می پردازد یک ساعت حرفه ای یا اسپرت داشته باشد.

شرکت تیسوت با معرفی موقعیت ها و تولید ساعت های مناسب، گام مهمی در افزایش فروش خود در نیمه دوم قرن بیستم و بیست و یکم برداشت.

ادغام با شرکت SMH

اواخر قرن بیستم و با ورود موتورهای الکتریکی به صنعت ساعت سازی، شرکت های سوئیسی که در این زمینه فعالیت داشتند رکود محسوسی را تجربه کردند. شرکت تیسوت نیز از این موقعیت نامطلوب دور نبود، اما تصمیمات اندیشمندانه نیوکولاس هایک در سال 1983 باعث شد شرکت تیسوت به شرکت SMH بپیوندند و از بحران موجود نجات یابد. شرکت تیسوت در سال 1998 به شرکت سواچ تغییر نام داد.

بعد از پیوستن به این شرکت اولین ساعت خود که از سنگ طبیعی ساخته شده بود را با عنوان راک واچ، روانه بازار کرد. این ساعت اولین ساعتی بود که از سنگ طبیعی ساخته شد و بعدها مدل های مختلفی از آن تولید گردید. این ساعت ها مناسب افرادی بود که به خاص بودن و منحصر بفرد بودن علاقه داشتند.

تیسوت و خلاقیت در صنعت ساعت سازی

ساخت ساعت از سنگ طبیعی تنها خلاقیتی نبود که تیسوت تجربه کرد. این شرکت با استفاده از فایبرگلاس انواع ساعت های رنگی را طراحی نمود. از چوب برای تولید برخی از مدل های ساعت مچی استفاده کرد و برای اولین بار ساعت مچی زنانه خود را با جنس طلا و پلاتین در نیمه دوم قرن بیستم روانه بازار نمود. انواع ساعت های جوان و نوجوان را در کلکسیون هایی متفاوت عرضه کرد و با تولید ساعت های لمسی انقلاب عظیمی در صنعت ساعت سازی به راه انداخت.

T-TOUCH اولین ساعت لمسی جهان است که در سال 1999 و درست یک سال مانده به قرن بیست و یکم رونمایی گردید. یکی از جدید ترین مدل های این ساعت لمسی، TOUCH EXPERT SOLAR نام دارد که در سال 2014 معرفی شده است و با استفاده از نور خورشید شارژ می شود. استفاده از نور خوشید برای شارژ ساعت نیز یکی از خلاقیت های صنعت ساعت سازی است.

تیسوت و دنیای ورزش

استفاده از ساعت در دنیای ورزش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. ساعت های دقیق که قابلیت ارائه زمان در قالب ساعت، دقیقه، ثانیه و کمتر از آن را دارند برای بسیاری از ورزش ها اهمیت بخصوصی داشته و بدون بهره گیری از آن ها قابلیت رتبه بندی ندارند.

فدراسیون جهانی بستکبال و هاکی روی یخ مهم ترین رویدادهای ورزشی در سطح جهان هستند که برای مسابقات خود از ساعت تیسوت استفاده می کنند. همچنین در برخی از مسابقات قهرمانی جهان همانند دوچرخه سواری، شمشیر بازی و موتور سواری نیز مورد استفاده واقع شده است. این برند از گذشته تاکنون به عنوان اسپانسر اصلی برخی از ورزش های ملی و بین المللی نیز عمل می کند.

تیسوت و دنیای هنر

همانگونه که در مباحث قبل بیان کردیم سارا برنارد اولین هنرپیشه ای بود که ساعت تیسوت را مورد توجه قرار داد. این هنر پیشه انواع مدل های آویز و مچی این ساعت را در مراسمات مختلف به دست می کرد و برای عکس برداری در برخی نمایشگاه ها نیز این ساعت را در دست داشت.

آنجلینا جولی نیز یکی دیگر از هنرپیشه های معروف این دوره است که در برخی از فیلم های خود از جمله آقا و خانم اسمیت از ساعت تیسوت استفاده می کند. جیمز استوارت به عنوان یکی از ستاره های هالیوود نیز از این ساعت استفاده کرده و کمال حسن یکی از بازیگران محبوب هندی نیز به این برند توجه خاصی نموده است. نلسون ماندلا یکی دیگر از بزرگ مردانی است که از ساعت تیسوت استفاده می کرد.

مدل های ساعت تیسوت

ساعت تیسوت یک ساعت میان رده در میان برندهای جهانی و در صنعت سازی است که البته به عنوان پرفروش ترین برند موجود در سطح جهان و در زمینه فروش ساعت شناخته می شود.

اگر شما نیز قصد خرید ساعت تیسوت را  دارید، می توانید یکی از مدل های ذیل را انتخاب کرده و به صورت آنلاین خریداری کنید. هر چند مدل های بسیار زیادی در این کمپانی شکل گرفته اند، با این حال ما به معرفی مدل های ذیل اکتفا می کنیم. این ساعت ها عبارتند از:

نکته : در بخش زیر مدل های اورجینال را معرفی کرده ایم که مدل های کپی درجه یک این مدل ها نیز در سایت موجود می باشند

  1. اگر به دنبال خرید ساعت تیسوت با قیمت مناسب هستید ما به شما ساعت مچی TISSOT T035617A را پیشنهاد می دهیم. این ساعت در زمره ارزان ترین ساعت های شرکت تیسوت قرار دارد.
  2. اگر به دنبال خرید یک ساعت مردانه گران قیمت با بندهای فلزی و استایل رسمی هستید ساعت مچی عقربه ای مردانه تیسوت مدل Tissot-2111-G را به شما پیشنهاد می دهیم. این ساعت هرچند در مقایسه با ساعت هایی همانند رولکس و امگا ارزان تر است، اما در زمره گران ترین ساعت های شرکت تیسوت در ایران قرار دارد.
  3. اگر می خواهید یک ساعت کرنوگراف مردانه با استایل حرفه ای خریداری کنید ساعت مچی مردانه کرنوگراف تیسوت مدل T1004173720100 یک پیشنهاد ویژه است.
  4. اگر توان پرداخت مبالغ بسیار بالا برای ساعت های دیجیتالی را دارید ساعت تیسوت تی تاچ مدل 420.47.051.00 را خریداری کنید.
  5. ساعت مچی زنانه و مردانه تیسوت ست سه موتوره مدل Tissot-3165-S نیز در عین زیبایی قیمت بسیار پایینی دارند.
  6. ساعت مردانه و زنانه Tissot | t047.220.44.116.00 نیز در زمره شیک ترین میان رده های این برند قرار داشته و استایل فوق العاده ای را به ظاهر شما می بخشند.

 

 

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][woodmart_products layout=”carousel” scroll_per_page=”no” product_hover=”tiled” element_title=”محصولات پر فروش تیسوت” taxonomies=”438″ slides_per_view=”4″ autoplay=”yes” hide_pagination_control=”no” hide_prev_next_buttons=”no” center_mode=”no” wrap=”no” sale_countdown=”0″ stock_progress_bar=”0″ highlighted_products=”0″ products_bordered_grid=”0″ lazy_loading=”no” scroll_carousel_init=”no”][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط: